Kontakta oss

Besöksadress
Torget 1, 673 32 Charlottenberg

Postadress
Box 66, 673 22 Charlottenberg

Telefon Medborgarkontoret
+46 (0)571-281 00

Fax Medborgarkontoret
+46 (0)571-281 03

Fax Vård och stöd
+46 (0)571-281 64

Medborgarkontoret öppettider
mån-fre 8.00-16.00

 

 

 

Eda GymnasieskolaSkriv ut

 

elev på eda gymnasieskola







Gymnasieutbildningar:

  • Hotell- och  turismprogrammet

  • Restaurang- och livsmedelsprogrammet

  • Industritekniska programmet

  • Introduktionsprogrammet

Vuxenutbildningar:

  • Vuxenutbildning på grundskole- och gymnasienivå
  • Restaurangutbildning
  • Industriutbildning Svets- och CNC
  • Svenska för invandrare (SFI)
  • Vård och omsorgsutbildning (i samarbete med Vårdkompetens i Värmland AB)


Sidansvarig: maria hammargren
Mer information

Eda Gymnasieskola
Torget

Box 30
670 40 Åmotfors
Tfn: 0571-283 01

Eda Gymnasieskola på
facebook


Sjukanmälan av elev

Tfn: 0571-283 04


Expedition

Marita Forslund

Administratör

Tfn: 0571-283 01

marita.forslund@eda.se


Dan Forkéus

Rektor

  •  SFI och Vuxenutbildning

mob: 070-191 20 72

dan.forkeus@eda.se


Helena Persson

Rektor

  • Industritekniska programmet
  • Introduktionsprogrammen
  • Gymnasiesärskolan
  • Elevhälsan
  • Restaurang- och livsmedelsprogrammet
  • Hotell- och turismprogrammet

mob: 070-302 45 12

helena.persson@eda.se


Ulrika Gramén

Administratör

mob: 072-529 18 99

Ulrika.Gramen@eda.se


Maria Hammargren

Administratör

Tel: 0571-283 04

maria.hammargren@eda.se


Hanna Grinde

Studie- och yrkesvägledare

mob: 072-541 75 22

Hanna.Grinde@eda.se


Katarina Johansson

Skolsköterska

mob: 072-733 16 77

Katarina.Johansson@eda.se

Måndag-onsdag


Amanda Kristiansson

Kurator

mob: 070-191 21 66

Amanda.Kristiansson@eda.se


Mina favoriter
Spara sidan som favorit